یکی از برجسته ترین ویژگی های انسان، قدرت سخنگویی و کالم است. به عبارتی دیگر، ما در عمده ارتباطات و گفتگوهای مان از واژه ها و چگونگی چینش آن ها در کنار یکدیگر بهره می بریم و همه میدانیم توانایی بهکارگیری واژه های زیبا، مناسب و بهجا، مهارتی ستودنی است؛ واژه اما تنها یکی از انواع محتواست و محتوا قالب های دیگری نیز دارد؛ متن، صدا، تصویر و ویدئو از آن جمله اند، که هدف همگیشان انتقال اطالعات است.

در دنیای اینترنت نیز صاحبانِ وب سایتهایِ برخوردار از مهارت های محتوایی، ویترین تبلیغاتی متمایزتری نسبت به سایر رقبا دارند. جمله ی معروفِ “محتوا پادشاه است (King is Content) از بیل گیتس، خالق بزرگ ترین کمپانیِ نرمافزاری کامپیوتر در جهان، که حدود دو دهه پیش آن را گفت، به تنهایی اهمیت محتوا را در زمانه ی ما به نمایش میگذارد؛ به ویژه که دنیای امروز در قیاس با گذشته مملو از تبلیغات و پیام های گوناگونی است که همواره مخاطبین را در معرض بمباران خود قرار میدهند. در چنین دنیایی ما چیزهایی را میخوانیم که جذبمان میکنند، این چیزها می توانند تبلیغ باشند یا نباشند؛ همان طور که گفته میشود: بهترین نوع مارکتینگ، در عین حال که شما را جذب میکند، به شما احساس مارکتینگ نمیدهد.

موسسه انسان بدون مرز، در چند مدیا یا رسانه مختلف، تیم تولید محتوای بسیار حرفه ای را دارا میباشد و این مدیا شامل: موشن گرافی، کتاب الکترونیک، ویدیو موشن، پادکست و اینفوگرافی میباشد. موشن گرافیک یا موشن گرافی به ویدئو های کوتاه یا تیزرهای تبلیغایی می گویند که با استفاده از نرم های گرافیکی تولید می شوند. این یک علم جدید در ایران محسوب میشود که اخیراً عالقه مندان زیادی را نیز به خود جذب کرده است. در بین استایل های بازاریابی ویدئویی، استفاده از موشن گرافیک یک روش کاربردی و فوق العاده است.

موشن گرافیک ها مسیر اعتمادسازی را به درستی طی می کنند. در واقع شما به عنوان یک فرد که در یک کسب و کار هستید می توانید با استفاده از موشن گرافیک به سادگی به مشتری معرفی شوید به صورتی که مشتری حس خوبی به شما داشته باشد.
در واقع استفاده از موشن گرافیک در افزایش جذب مشتری تنها یک بخش کار است، این ابزار یک سالح قدرتمند است که می تواند با توجه به شرایطی که برایش فراهم شده است دسته بندی صحیحی ایجاد کرده و اجازه دهد به سادگی بتوانید نرخ تبدیل را افزایش دهید.

ویدیوهای باکیفیت بخش مهمی از برندسازی محسوب می شود و این موضوع بر روی ترافیک اجتماعی نیز تأثیرگذار است. اینفوگرافیک یا اینفوگرافی با استفاده از تلفیق اطالعات و عناصر جذاب گرافیکی باعث انتقال سریع تر و بهتر محتوا به مخاطب میشود. اینفوگرافی در تولید محتوای گرافیکی که یکی از انواع بازاریابی محتوا است کاربرد فراوان دارد.

اینفوگرافیک در واقع ترکیبی از دو کلمه اطالعات و گرافیک است. در اصل اینفوگرافیک یک شکل از ارتباطات بصری است که به منظور جلب توجه و افزایش درک ساخته می شود. در این دوران اینفوگرافیک تبدیل به گستردهترین توصیف کننده نوع خاصی از ارتباطات بصری شده است که شامل گرافیک هایی است که دادهها، کپی دادهها و یا هر دو را نشان میدهد.

10 درصد از مشتریان تا 1 ماه ویدیویی را که دیده اند به خاطر می آورند. %65 از مخاطبان پس از مشاهده ویدیو از وب سایت شما بازدید می کنند. هر 1 دقیقه ویدیو برابر است با 1/8 میلیون کلمه. %46 از افراد بعد از مشاهده ویدیو شما درباره محصول یا سرویس شما تحقیق می کنند.
مهم تر از همه اینکه؛ مردم ویدیو را دوست دارند. همچنین اگر یک ویدیو را با موشن گرافی ترکیب کنیم، جذابیت ویدیو را چند برابر میکند. شنوایی یکی از اصلی ترین حواس ما است، بنابراین، برای اثرگذاری بر روی مخاطب می تواند استفاده شود. بازاریابی با پادکست به ظاهر، رسانه ای ساده است ولی همین رسانه ساده، ریزه کاری هایی دارد که اگر بخوبی انجام شود قطعا نتیجه ای مطلوب خواهد داشت. بازاریابی با پادکست راهی ارزان و مناسب برای اهداف بازاریابی و فروش و ارتباط موثر با مشتری می باشد.

به زبان ساده می توان گفت کتاب الکترونیکی، کتابی است که در دستگاه الکترونیکی (صفحه کامپیوتر، تبلت، گوشی هوشمند یا کتابخوان الکترونیکی) خوانده می شود و فرمت های مختلفی دارد. از آنجایی که صفحهبندی در این نوع کتابها قابل تغییر است، می توانید تغییرات را با توجه به نیازهای خودتان شخصیسازی کنید. جزییات دستگاه های مختلف با هم فرق دارد اما شما می توانید نوع و اندازه فونت ، فاصله بین خطوط و نور پس زمینه را با توجه به شرایط محیط و چشم تان تغییر دهید. با این امکانات حتی کتابهای قطوری مثل جنایت و مکافات هم خواندنشان بر روی گوشی آسان می شود.