مدیر تولید محتوا

وظایف یک مدیر تولید محتوا برای شرکت ها و کسب و کارها چیست. با درک هرچه بیشتر ارزش محتوا برای کسب و کارها و سایت ها ، بسیاری از این سایت ها اقدام به ایجاد بخشی به نام تولید محتوا در سازمان خود گرفته اند و افرادی را بدین منظور در شرکت خود استخدام کرده اند. اما هر قسمت یا بخشی در هر شرکتی نیازمند یک مدیر یا سرپرست می باشد و بخش تولید محتوا نیز از این قاعده مستثنی نیست ، و می بایست شخص زبده ای را به عنوان مدیر تولید محتوا به کار گیرند . اما

وظایف یک مدیر تولید محتوا چیست ؟

در این مطلب ما قصد داریم شما را با وظایف یک مدیر تولید محتوا آشنا کنیم.

هدف گذاری ، اولین وظیفه یک مدیر تولید محتوا

مدیر تولید محتوا می بایست با توجه به سیاست ها و اهداف مجموعه ای که در آن فعالیت می کند ، در رابطه با تولید محتوا هدف گذاری انجام دهد. منظور از هدف گذاری این می باشد که مدیر تولید محتوا باید تصمیم بگیرد چه کلمات کلیدی و چه نوع محتواهایی را به چه نحوی و توسط چه اشخاصی تولید کند و در اختیار مجموعه قرار دهد .

برنامه ریزی

دومین وظیفه یک مدیر تولید محتوا برنامه ریزی برای تولید محتوا برای پرسنل زیر مجموعه خود می باشد. در این بخش مدیر تولید محتوا می بایست حتما از ابزار بسیار قدرتمندی به نام تقویم تولید محتوا برای نظم دادن و برنامه ریزی فعالیت ها باید استفاده کند. زیرا به وسیله این تقویم می تواند تکه به تک به همه افرادی که کار تولید محتوا را انجام می دهند ، فعالیت مورد نظر را واگذار کند و در این برنامه یادداشت کند . برای هر شخص ، پروژه و تولید محتوایی زمانی را در نظر بگیرد. با استفاده از تقویم تولید محتوا ، فعالیت ها و تولید محتوا ، با نظم ، برنامه ریزی و به خوبی انجام می گردد.

تسلط بر حوزه فعالیت

یک مدیر تولید محتوا می بایست در حوزه ی موضوعاتی که در رابطه با آن تولید محتوا صورت می گیرد ، باید تسلط کامل داشته باشد. در آن حوزه مطالعات فراوان داشته باشد و هر روز آگاهی خود را نسبت به موضوعات به روز کند. تا بتواند محتواهایی که تولید می شوند را در هنگام بررسی از لحاظ درستی و کیفیت مطالب بسنجد.

ارتباط با مخاطبان

به عنوان یک مدیر تولید محتوا ، شما می بایست در رابطه با سایت و طراحی آن اشنایی داشته باشید و بتوانید با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید و یا برای جذب مخاطب راه های ارتباطی را ایجاد کنید. یکی از بهترین راه ها برای برقراری ارتباط مداوم با مخاطبان از طریق ایمیل می باشد. شما زمانی که لیستی از ایمیل های مخاطبان و مشتریان خود را در دست دارید ، این لیست همانند یک گنج برای شما می باشد که به وسیله آن می توانید هر گونه اطالعاتی را که می خواهید به مخاطب منتقل کنید. با توجه به محتوای سایت خود می توانید مخاطب را در جریان آخرین اطالعات کسب و کار خود قرار دهید. مطالب تازه منتشر شده را به او معرفی کنید، محصوالت جدید را معرفی کنید، او را از آخرین تخفیفات و حراج ها و یا حتی فروش های فوق العاده خود آگاه سازید.

نحوه دیگر ارتباط با مخاطبان می تواند بدین گونه باشد که نظرات آن ها را جویا شوید و در مورد حوزه فعالیت خود و محتواهای تولید شده بخواهید از آنها که بازخورد نشان دهند و نظراتشان را اعالم کنند. شما با استفاده از این نظرات و بازخورد ها می توانید به راحتی متوجه نیاز مخاطبان خود بشوید و تیم تحت کنترل خود را در راستای تولید محتوای مناسب برای مخاطبان هدایت کنید.

شناخت رقبا و بررسی آنان

یکی دیگر از وظایف مدیر تولید محتوا این مسئله می باشد که رقبای حوزه کاری خود را بشناسد ، فعالیت های آنان را زیر نظر بگیرد و فعالیت های آنها را تجزیه و تحلیل کند. در هر کسب و کاری شناخت رقبا و تجزیه و تحلیل عملکرد آنان بسیار امر اساسی و مهمی می باشد. شما به عنوان یک مدیر تولید محتوا می توانید دالیل شکست یا موفقیت آنها را بررسی کنید و با توجه به آن مسائل و س یاست ها و هدف های کاری خود ، استراتژی مناسبی را برای تیم تولید محتوا خود ایجاد کنید و افراد را در مسیری قرار دهید که باعث رشد روز افزون سایت یا کسب و کار شما بشود.

امروزه شاهد این مسئله هستیم که تمامی کسب و کارهایی که با تولید محتوا ارتباط دارند ، برای پیشرفت و ارتقا سازمان خود اشخاصی را تحت عنوان مدیر تولید محتوا استخدام می کنند. شما به عنوان مدیر یک کسب و کار زمانی که فردی را به عنوان یک مدیر تولید محتوا استخدام می کنید ، می بایست تمامی نکاتی را که در باال به آن اشاره کردیم را مورد توجه قرار دهید ، و به دنبال مدیرانی باشید که به وظایف گفته شده تسلط کامل داشته باشند . همانطور که تولید محتوا بسیار مهم و ارزشمند می باشد ، نظارت بر تولید محتوا برای به دست آوردن یک محتوا با کیفیت نیز امری بسیار حیاتی می باشد.